Hledat
Navigace: RadmiTrainz > Rady a porady

Rady a porady

Hlavní rada : Google najde skoro všecko

 

Tady se budu snažit Vám poradit, jak upravit objekty ve správci součástí.

 

  • Nejdříve zjistíme, jaký problém má upravovaný objekt. Takže si ve správci součástí (dále jen SS) označíme objekt (kliknout na řádek , kde se objekt nachází) , řádek by měl zmodrat, tak na nej kliknem pravým tlačítkem myši (PTM) a vybereme podmenu "zobrazit chyby&varování". Tým pádem by se měla zobrazit tabulka ,která nás informuje o chybách objektu.

 

Chyby objektů:

  • Chybné tagy - Přiklady:  Varování '2004ss' není platná hodnota pro tag 'category-era'.  Tento tag je nyní prázdný

                                                       Varování Tag 'icon0' v zásobníku 'buildable' je pro Trainz Classics zastaralý.

                                                      preChyba: Tag 'contact-email' není v tomto zásobníku povolen.

 

Opravu tagu lze dělat dvěmi způsoby.

Buď v configu, nebo ve správci součástí plus(SSP)

Označíme si řádek s objektem kliknem na nej PTM a vybereme editova - editovat ve správci součástí plus. Po tevření SSP se  dole objeví kolonka , kde jsou napsány tyto chyby. Klikneme na chybu a SSP ná zobrazí chybový zápis.

Takže: 1. Category era nesmí obsahovat jiné číslo než které končí 0 (viz nabídka)

 2. Tag je zastaralý (nepotřebný) a proto ho smažeme (křížek za tagem).

 3. Tag byl umístěn kam nepatří , smazat.

Po úpravě vždy aktualizovat a uložit před zavřením SSP.

 

 

  •  Došlo ke zhroucení programu při ověřování součásti

Tady je to trochu složitější, ale převážně to jde opravit , neboť došlo převážně jen ke špatnému zápisu do databáze objektů. Takže si otevřeme SSP a po načtení rozklikneme souborovou složku v levo nahoře. Potom vybereme mesh-table a dále default. Měl by se objevit řádek "mesh",který bude červený, neboť je chybný. za okénken je políčko ... na které kliknem, a měla by nám otevřít složka, kde by měl bít umístěn im soubor, který otevřem, a tým by oprava měla být hotova. Pochopitelně aktualizovat a uložit.  Pokuď im soubor ve složce není, je možný že je tam jako pm soubor , a ten se musí překonvertovat na im pomocí programku od PEVsoftu "PM2IM".

 

 


 

  •  Adresář s vaším konfiguračním souborem obsahuje binární verzi textury

Otevřene tento objekt pro úpravu (editovat v prohlížeči) , najdeme soubor ,který je binární (typ Soubor TEXTURE) a ten pomocí prográmku "Texture 2 TGA" od PEVSoftu , překonvertujeme. Měly by se za každou binarní texturu vytvořít dva soubory, jeden  jako textový dokument a jeden jako obrázek. Potom odstraníme binární soubor a tím je oprava dokončena. Stačí pak jen celý objekt zavřít pro upravu(ctrl+M).

 

 

  • Trainz jiz nepodporuje progresivni site.  Je sice mozne, ze budou v Trainz fungovat, nicmene doporucujeme prevest je na LOD site.

Tak  tady si musíme nejdříve zjistit, o co se vlastně jedná. Otevřeme objekt v SSP a prohlídneme si všechny tagy jesli se zde nenachází tag "Alias". Pokuď se tam nachází, tak opravovaný objek  neobsahuje převážne žádný "im" nebo"pm" soubor. Takže v SSP otevřeme záložku "upravit" a kliknem na záložku "upravit v průzkumníku"(ctrl+shift+E). Po otevření průzkumníku prohledáme soubory , zda se zde soubory "im" a "pm" opravdu nenacházejí.Pokuď ne, kouknem se na tag "Alias" ve kterém  je zapsaní kuid součásti  na kterou se odkazuje. Proto si najdeme v SS tento kuid , otevřeme ho pro úpravu v průzkumníku a zkopírujeme  soubory "im/pm" do složky opravovaného objektu. Pm soubor převedeme pomocí prográmku PM2IM na "im" soubor.  Potom v SSP rozkliknem souborovou složku, najdem mesh-table , rozkliknem, potom kliknem na defaul a přiřadíme "im" soubor. Přes záložku upravit aktualizujeme a pokuď už objekt nevykazuje žádné chyby , uložíme, zavřem SSP.  V SS pak jen zavřem pro úpravu(ctrl+M).

 

 

Pokuď máte jinou chybu, napište mi ji do knihy náštěv a já se budu snažit vám na ni odpovědět.


 

                                                
Dále ve výstavbě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
© radmitrainz.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum